Wycinka drzew

Przycinanie  i Karczowanie drzew i krzewów

Jednym z największych problemów, na jakie napotykamy podczas prób oczyszczenia i uporządkowania posiadanych działek i posiadłości, jest pielęgnacja i wycinka drzew. Teoretycznie nie jest to trudne zadanie, ale kłopotliwe okazują się duże, stwarzające zagrożenie okazy. Bardzo często niezbędne okazuje się również uzyskanie wymaganych zezwoleń. Nasza oferta obejmuje kompleksową pomoc w radzeniu sobie z rosnącymi na posesji drzewami.

Przycinanie drzew

Chcąc prawidłowo zadbać o drzewa rosnące na terenie Twojej posesji, powinieneś odpowiednio je prowadzić. Oznacza to między innymi regularne ich przycinanie i usuwanie gałęzi. Dzięki tym zabiegom można kontrolować wzrost drzewa, zapobiegać nadmiernemu rozrostowi korony, wzmocnić pozostające na drzewie gałęzie. Obcinanie gałęzi na wysokości często jest również niezbędne ze względów bezpieczeństwa – np. gdy zaczynają się one zbliżać do linii elektrycznych czy pobliskich budynków i podczas burzy mogłyby spowodować jego uszkodzenie.

Regularne przycinanie drzew wzmacnia również jego odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – co powinno być szczególnie ważne dla osób mieszkających w wietrznych czy narażonych na częste burze regionach. Mniejsza objętość korony redukuje bowiem podatność drzewa na podmuchy boczne wiatru. Jeśli jednak drzewo rosnące na Twojej posesji osiągnęło już pokaźne rozmiary, to przycięcie go samodzielnie, bez odpowiedniego wyposażenia i doświadczenia jest zadaniem niemalże niemożliwym. W wielu wypadkach niezbędne będzie wykorzystanie zwyżki lub osprzętu alpinistycznego.

Wycinanie drzew 

Nie zawsze jednak zależy nam na zachowaniu wszystkich drzew znajdujących się na terenie naszej posiadłości. Szczególnie często nowi właściciele, wkrótce po zakupie decydują się na usuwanie drzew, które nie pasują do ich koncepcji zagospodarowania terenu. Wycinka drzew może być również konieczna z wielu innych powodów – np. zagrożenia dla bezpieczeństwa lub choroby samej rośliny.

Niestety bezpieczne wycinanie drzew jest bardzo trudne – jeśli ich wysokość przekracza 2 czy 3 metry, to niezbędne będzie skorzystanie z usług doświadczonego drwala, który będzie w stanie w taki sposób je podciąć, by poszczególne elementy ścinanego drzewa (gałęzie, konary, fragmenty pnia) spadały w wyznaczone miejsca. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie zniszczeń nawet na obszarach gęsto zabudowanych i wykonanie pracy w sposób niezagrażający bezpieczeństwu osób postronnych. Na szczęście nie musisz już dłużej szukać odpowiedniego specjalisty – kompleksowo zajmiemy się usunięciem niechcianego drzewa, sprawnie i bezpiecznie uwalniając Cię od związanych z tym wyzwań. Możemy pomóc również w zdobyciu odpowiednich pozwoleń urzędowych.

Karczowanie drzew i krzewów

A co jeśli chciałbyś usunąć nie jedno, a kilka drzew? Jeśli przez Twoją działkę nie można swobodnie przejść, bo uniemożliwiają to wszechobecne krzaki? Nie musisz samodzielnie zmagać się z jej karczowaniem. Nawet jeśli posiadłość, którą zamierzasz wykorzystywać, zarośnięta jest krzakami i drzewami, możesz na nas liczyć.

W skład naszej oferty wchodzi nie tylko ścinanie drzew Warszawa, ale również oczyszczanie działek, terenów z zarośli, krzewów i innej sprawiającej kłopoty roślinności. Nasze usługi wykonujemy szybko i bezpiecznie, co pozwoli Ci bardzo szybko cieszyć się gotową do wykorzystania posesją. Posiadamy niezbędny sprzęt do podcinania i wycinki drzew, niezależnie od ich wysokości, a w razie konieczności również karczujemy tereny. Nasza doświadczona załoga z pewnością będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Zapraszamy do kontaktu.

tel kontaktowy:
797 327 584