Czyszczenie po pożarach

Profesjonalne usuwanie skutków pożaru

Pożar to niewątpliwie jedno z najbardziej przykrych zdarzeń, jakie może nam się przytrafić. Może być bardzo groźny w skutkach, po pierwsze zagraża życiu, a także może spowodować duże straty części lub całości dobytku.

Jest wiele przyczyn powstawania pożarów i nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec, m.in. bezmyślne bądź umyślne działanie człowieka, wady oraz nieprawidłowa eksploatacja urządzeń elektrycznych i grzewczych, zwarcia i awarie instalacji elektrycznych, atmosferyczne oraz statyczne wyładowania elektryczności, zaprószenie ognia.

Po pożarze zostaje trudny do rozwiązania problem – sprzątanie pogorzeliska.

Usuniecie skutków pożaru, należy przeprowadzić najszybciej jak to możliwe, o ile właściwe służby tj. policja, straż pożarna, inspektor budowlany stwierdzą, że budynek jest bezpieczny, konstrukcji nie grozi zawalenie, a wejście do budynku nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

Należy pamiętać, że w wyniku pożaru dochodzi do uwolnienia szkodliwych i bardzo niebezpiecznych dla zdrowia substancji toksycznych (np. tlenków siarki i tlenków węgla), ponadto w miejscu pogorzeliska unosi się uciążliwy zapachu spalenizny, który należy usunąć. Sprzątanie po pożarze to niezwykle trudne zadanie, dlatego prace związane z przywróceniem budynku do używalności warto powierzyć fachowcom, którzy w sposób profesjonalny i w jak najkrótszym czasie usuną wszelkie potencjalne zagrożenia.

czyszczenie po spaleniu
sprzatanie pogorzeliska
sprzatanie po pozarze

 Nasza firma przeprowadza pełen zakres usług sprzątania i czyszczenia po pożarach oraz oczyszczenia po nadpaleniach w sposób kompleksowy.

Bez względu na to, czy pożar miał miejsce w domu jednorodzinnym, wielorodzinnym, w mieszkaniu, restauracji, hali produkcyjnej czy każdym innym obiekcie, do kwestii usunięcia szkód po pożarze podchodzimy w sposób rozsądny i fachowy. 

Do prac związanych z usuwaniem skutków pożaru używamy specjalistyczny sprzęt oraz preparaty chemiczne, które neutralizują osady popożarowe, likwidują wilgoć i pleśń pozostałą po gaszeniu płomieni.

Do naszych działań po pożarze należą m.in.:

 • zabezpieczenie mienia przed dalszym niszczeniem,
 • zabezpieczenie i oczyszczenie ocalałych sprzętów i przedmiotów,
 • oddymianie pomieszczeń,
 • dekontaminacja powierzchni i powietrza z niebezpiecznych toksyn,
 • czyszczenie ścian po pożarze 
 • usuwanie i czyszczenie sadzy ze ścian, sufitów i podłóg, 
 • dezodoryzacja – usuwanie zapachu spalenizny,
 • wywóz i utylizacja mebli, sprzętów AGD i RTV i wszystkich innych odpadów, które zostały zniszczone przez ogień,
 • wywóz gruzu i innych pozostałości po pożarze,
 • osuszanie budynku lub pomieszczenia, 
 • ozonowanie pomieszczeń. 

Wszystkie prace związane z czyszczeniem i sprzątaniem popożarowym, które wykonujemy, mają na celu przywrócenie budynku do stanu używalności, do którego będzie można szybko i bezpiecznie wrócić.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że budynek, zniszczony przez ogień nie może czekać, dlatego swoje usługi świadczymy przez cały rok, 24 godziny na dobę, również w weekendy.

Nasi doświadczeni fachowcy w sposób profesjonalny i kompleksowy uporają się ze skutkami pożaru, niezależnie czy ogień objął cały budynek, czy tylko jego część. Działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego.

Jeżeli dotknęła Cię tragedia, jaką jest niewątpliwie pożar, szukasz kompleksowej usługi sprzątania po pożarze, zapraszamy do kontaktu.

Na miejscu przeprowadzimy oględziny, przygotujemy kosztorys oraz zaproponujemy najodpowiedniejsze dla Państwa rozwiązanie.

telefon kontaktowy :
797 327 584